Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jak procestovat svět, když nemáte (skoro) žádné peníze?

FotoChcete cestovat, poznávat nová místa a nové lidi? Jenže vám v cestovatelském rozletu brání nedostatek vašich financí? Tak tuhle výmluvu už ani nevypouštějte z úst. Je osvědčeným faktem, že procestovat svět lze i bez peněz! Známe nejčastější způsoby!

   
   

1. Staňte se digitálním nomádem

Jedním z důvodů, proč necestujete je nejspíš práce, kterou musíte vykonávat, která vám nabízí jen něco přes dvacet dnů dovolené a která vám brání v rozletu. 20 dní k poznání celého světa je ale zatraceně málo, a proto můžete vyzkoušet životní styl digitálního nomáda.

O co jde a co k němu  potřebujete? Digitální nomádi jsou lidé, kteří cestují a zároveň pracují, tudíž musí mít takové zaměstnání, které lze dělat odkudkoliv ze světa. Tedy můžete být copywriter, spisovatel, ajťák, skladatel, bloger, architekt...zkrátka musíte mít zaměstnání, při kterém můžete odevzdávat svou práci on-line.

 

2. Najděte si práci v zahraničí

Další nejlepší metodou, jak poznat kus světa je najít si práci v zahraničí a ve volných chvílích poznávat svět. Tedy kus světa poznáte už při oné práci - vždy se totiž setkáte s nejrůznějšími lidmi a tudíž i s jejich odlišnou mentalitou, kulturou a podobně.

 

3. Pracujte v zahraničí jako dobrovolník

Na rozdíl od bodu č. 2, kdy dostáváte výplatu, při práci dobrovolníka žádnou nedostanete. Dostanete ale možnost být v jiné zemi výměnou za stravu, postel a střechu nad hlavou. A to se také počítá, no ne?

 

4. Vyzkoušejte Couchsurfing, AirBnb nebo House sitting

Při cestování je nejdůležitější mít kde hlavu složit. A protože nejvíce peněz utratíte za ubytování, je nejlepší začít šetřit v této oblasti. Vyzkoušet můžete ověřené metody couchsurfingu, house sittingu nebo AirBnb. Ve všech těchto případech budete mít kde spát a zároveň můžete poznávat jinou destinaci.

 

5.  Vybírejte levnější destinace

Není nutné procestovat opravdu všechny destinace, když nemáte peněz na zbyt. Začít můžete s těmi nejlevnějšími, kde si tak zvaně užijete spoustu muziky za málo peněz. K nejlevnějším zemím světa i nadále patří Indie, Srí Lanka, Vietnam, Kambodža a další. Tak proč nezačít zrovna tam?  K těm dražším se časem dopracujete, no ne?

 

8. Ušetřete za dopravu

Ušetřit za dopravu lze nejen koupí levných letenek (existuje několik známých aplikací, které vám s tím pomohou - Fly4free, Skyscanner, Kiwi a další), ale také tím, že budete využívat hromadnou dopravu nebo že se dáte na stopování.

Velice oblíbené je využívání spolujízdy. To však neznamená, že si v autě přisednete ke každému ve vašem směru. Oblíbený je např. projekt BlaBlaCar, do kterého se můžete zapojit i vy.

 

9. Kempujte!

Protože si však nemůžete rozbalit stan úplně všude, a dokonce v některých zemích je toto nebezpečné, využít můžete projekt Campinmygarden. V tomto potkáte lidi, kteří jsou ochotni vám nabídnout kousek své zahrady pro váš stan, případně vás nechají použít i záchod a sprchu. A pak že je kempování nepohodlné!  

Samozřejmě existují další způsoby, jak cestovat když máte jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou...a jak (bez peněz) cestujete vy?

 

Autor: Adéla K.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Bydlete na cestách zdarma pomocí CouchSurfing

Nomádi - pracující cestovatelé. Podlehnete kouzlu ...

Airbnb

 


 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.