Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kiwi.com loni zvýšilo tržby na 8 miliard korun

Kiwi.comPůvodem brněnský prodejce letenek Kiwi.com, v minulosti fungující pod názvem Skypicker, se úspěšně rozrůstá. Jen za loňský rok se mu podařilo utržit celosvětově 8 miliard korun, informovala Čtk. Expanze by navíc měla dál pokračovat.

 

 

 

Kiwi stále roste

Firma se ve zmiňovaném období rozrostla čtyřnásobně. Už letos tudíž může směle pomýšlet na atakování obratu ve výši miliardy eur, jak se vyjádřil pro média přímo jeho zakladatel a šéf Oliver Dlouhý. Alespoň pokud si i nadále udrží svoje pozice na trzích v Evropě, Severní Americe a Asii.

 

Portál je založený na algoritmu, který dokáže vyhledávat celosvětově nejlevnější letenky. Především se zaměřuje na nízkonákladové aerolinky. Navíc zvládne spojovat i lety těch společností, které spolu nemají smlouvu. Právě tím je zcela unikátní proti svojí konkurenci. Klientovi tak umožňuje ušetřit i 70 % z ceny letenky.

Web vznikl v roce 2012 a dnes se mu daří zejména v USA a anglicky mluvících zemích. Za loňský rok dosáhl zisku bezmála 200 milionů korun před zdaněním a odpisy. Pravdou je, že oproti jeho konkurentům je to ale stále poměrně nízké číslo.

 

Graf - Kiwi.com

Zdroj grafu: Kiwi.com - obrat za rok 2016 / počet zaměstnanců

 
                                Čtěte také: Letenky na Kiwi.com
 

 

Ale i konkurence nespí

Jasným vítězem je v tomto směru americká Expedia, které se za loňský rok podařilo utržit hned 8,7 miliardy dolarů. I když její příjmy většinou pocházejí z jiné činnosti jako pronájmy aut, pořád tvoří prodej letenek významnou část zisku – asi 15 % neboli v přepočtu 33 miliard korun.

Stále významněji roste i skupina Priceline. Ta stojí především za známým portálem Booking.com. I když pro ni byla hlavním zaměřením zatím rezervace ubytování, začala v poslední době skupovat i drobné prodejce letenek.

S konkurencí se Kiwi potýká i na domácí půdě. Student Agency pod kterou spadá Královna.cz loni za letenky inkasovala v ČR a na Slovensku hned 3,3 miliardy korun, čímž si upevnila čelní pozici.

Hned v závěsu za společností podnikatele Radima Jančury se drží Asiana, pod níž patří web Letuška.cz. Ta utržila za rok 2016 celkem 2,3 miliardy korun. Obě společnosti přitom i nadále zvyšují tržby.

             
      Mohlo by vás zajímat: Přehled nejpopulárnějších vyhledávačů letenek, čtěte zde.      
             

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Plánování letů bude jednoduší. Google uvedl do provozu nový vyhledávač letenek


 

Vložil/a: Daniel Česák 17.03.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.